Wyglad drewna, komfort winylu.

Każdy, kto staje twarzą w twarz z życiem, wie, że nie ma dnia bez problemów. I tak właśnie jest.  A jak jest z Twoją podłogą?  Musi wytrzymać ciężkie ciosy!  Rozlane napoje, tańce, skakanie, ślizganie się, cokolwiek. Parquetvinyl wytrzyma równie dobrze małe katastrofy, jak duże imprezy.
Każdy, kto staje twarzą w twarz z życiem, wie, że nie ma dnia bez problemów. I tak właśnie jest.  A jak jest z Twoją podłogą?  Musi wytrzymać ciężkie ciosy!  Rozlane napoje, tańce, skakanie, ślizganie się, cokolwiek. Parquetvinyl wytrzyma równie dobrze małe katastrofy, jak duże imprezy.

Plus dla Twojego wnętrza

Parquetvinyl, podłoga wielu zalet

Remonty

Remonty

Remontujesz, ale nie chcesz demontować istniejącej podłogi?  Zwykle można położyć Parquetvinyl na istniejącej podłodze pod warunkiem, że jest płaska i solidna.  Oszczędza to czas, pieniądze i energię, które lepiej byłoby poświęcić na zabawę!  A jeśli podłoże nie jest całkowicie płaskie?  Podkład może czasem zdziałać cuda.  Wiele kolekcji ma nawet zintegrowany podkład.  To tak proste, że można prawie położyć podłogę przy popołudniowym drinku. 

Najczęściej zadawane pytania

Nowy budynek

Nowy budynek

Szukasz podłogi do nowego domu? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz listę wymagań. Możesz na niej odhaczyć kilka punktów: Parquetvinyl można układać w każdym pomieszczeniu, nadaje się do montażu z ogrzewaniem podłogowym i można go łatwo położyć samodzielnie! Kolejną zaletą jest doskonały stosunek ceny do jakości.  Do tego Parquetvinyl jest również wyjątkowo łatwy w utrzymaniu.  Możesz cieszyć się Parquetvinyl przed montażem, w jego trakcie — i oczywiście długo, długo potem.  Idealne do Twojego projektu! 

Najczęściej zadawane pytania

Dzieci i zwierzęta

Dzieci i zwierzęta

Każdy, kto ma dzieci lub zwierzęta, wie, że potrzebujesz podłogi, która sporo wytrzyma! Parquetvinyl jest idealny dla Ciebie. Głównym składnikiem Parquetvinyl jest kamień, dzięki czemu podłoga jest niezwykle wytrzymała.  Więc pozwól im się bawić! Co więcej, podłoga jest bardzo łatwa w utrzymaniu. A co, jeśli dziecko coś upuści? A zwierzęta domowe i brudne łapy? To nie problem! Weź mopa, wiadro z wodą i gotowe. 

Najczęściej zadawane pytania

Zastosowania profesjonalne

Zastosowania profesjonalne

Wszystkie podłogi Parquetvinyl nadają się do użytku komercyjnego dzięki grubej warstwie ścieralnej. Szukasz podłogi do sklepu, restauracji lub innego lokalu? Na pewno nie jesteś pierwszy.  Wybierz ciepło i wygodę podłogi Parquetvinyl! 

Najczęściej zadawane pytania

Lepszy niż prawdziwy.

Pod niezwykle realistycznymi dekorami kryje się nowoczesna technologia. Czy wiesz, że podłoga marki Parquetvinyl składa się w 70% z kamienia wapiennego i zmieszanego z około 25% pvc? Podczas procesu produkcji poszczególne warstwy są prasowane razem, tworząc mocną, cienką płytę. Nie został tu zastosowany żaden klej. Tekstura powierzchni jest zaskakująco prawdziwa! Niektóre kolekcje mają synchroniczną strukturę drewna. Jeżeli zauważysz elementy lub słoje drewna w dekorze, możesz to poczuć dokładnie w tym samym miejscu. System zatrzaskowy Parquetvinyl jest uważany za najprostszy system zatrzaskowy na rynku. Pozwala na łatwą i szybką instalację oraz tworzy gwarantowaną wodoszczelność. Większość kolekcji posiada zintegrowany podkład IXPE. Ma to same zalety: drobne nierówności zostają zneutralizowane, montaż jest łatwiejszy, poprawia się izolacja akustyczna i powstają duże oszczędności.

1
2
3
4
5
Structure of parquetvinyl
1

Matowa poliuretanowa warstwa wierzchnia

2

Przezroczysta warstwa ścieralna

3

Duża rozdzielczość powłoki ozdobnej

4

Bardzo mocne i wytrzymałe nośniki (technologia RCB)

5

Zintegrowany podkład

Najczęściej zadawane pytania

  • Parquetvinyl i laminat mają zupełnie inny skład.  Parquetvinyl zawiera do 70% kamienia wapiennego, około 29% proszku PVC i mniej niż 1% dodatków i pigmentów.  Laminat, z drugiej strony, ma ciało z prasowanych włókien drzewnych. Małe podsumowanie zalet, jakie ma Parquetvinyl w porównaniu ze zwykłymi podłogami laminowanymi: 100% wodoodporność, możliwość zastosowania dużych powierzchni bez profili (do 400m²), nie wymaga aklimatyzacji, nadaje się do każdego pomieszczenia, dobrze wypada pod względem akustycznym, niska emisja lotnych związków organicznych.

  • Chociaż Parquetvinyl wygląda jak prawdziwy parkiet, w ogóle nie zawiera drewna. Ma unikalny skład i zawiera do 70% wapienia. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały, wodoodporny i nadaje się do każdego pomieszczenia. Chociaż parkiet jest produktem całkowicie naturalnym, co nadaje mu wyjątkowy charakter, ma pewne ograniczenia — nie jest wodoodporny, wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych i jest droższy.

  • W przeciwieństwie do zwykłego winylu, Parquetvinyl w zasadzie nie jest wrażliwy na ciepło i bezpośrednie światło słoneczne. Jest też dużo bardziej stabilny. Ponadto Parquetvinyl nie zawiera plastyfikatorów, dzięki czemu nie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Masz więcej pytań?