Jak możemy Ci pomóc?

 • Parquetvinyl można czyścić domowym odkurzaczem lub mopem parowym. Urządzenie należy ustawić na najniższą moc i używać odpowiednio miękkich padów. Nie używaj odkurzacza parowego na tej samej części podłogi dłużej niż przez 5 minut i zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta odkurzacza parowego. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Dla Parquetvinyl zalecamy kółka do krzeseł biurowych odpowiednie do twardych podłóg. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie kółek. W kółka mogą się wbijać drobinki piasku, które powodują zarysowania. Ponieważ jest to częsty problem, zalecamy używanie mat pod krzesła biurowe.

 • Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o czyszczeniu Parquetvinyl!

 • Nie! Ten rodzaj podkładu jest zbyt miękki, zbyt gruby i zanadto gąbczasty. Podkład pod Parquetvinyl powinien być bardzo cienki, mocny i odporny na ściskanie. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • To nie jest dobry pomysł! Warstwę bazową należy przymocować (przykleić lub przybić gwoździami) do podłoża, a w przypadku laminatu prawdopodobnie tak nie jest. Najpierw należy usunąć laminat i wszelkie podkłady. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Ważne jest rozróżnienie między nierównymi a pochyłymi podłogami. W przypadku nierównych podłóg tolerancja wynosi 5 mm na 3 metry. Jeśli położysz na podłodze długą listwę, wolna przestrzeń widoczna pod listwą nie może przekraczać 5 mm. W przypadku podłóg nachylonych spadek nie może przekraczać 25 mm na 2 metry. Na przykład, jeśli pomieszczenie ma 4 metry długości (w kierunku nachylenia), różnica poziomów nie może przekraczać 50 mm. Jeśli nachylenie podłogi będzie zbyt duże, system zatrzaskowy będzie narażony na zbyt duży nacisk, co może spowodować jego pęknięcie. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Wystarczy siedem prostych narzędzi, są to: nóż, poziomica, ołówek, kliny dystansowe, metr, gumowy młotek i klocek do dobijania. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Podłoże musi być suche, czyste, twarde i gładkie. Może ona zawierać nierówności o tolerancji 5 mm na długości 3 m. Nachylenie podłogi w dowolnym kierunku nie może przekraczać 25 mm na 2 m. Mimo że Parquetvinyl jest odporny na wilgoć, nie służy jako bariera dla wilgoci. Wszelkie luźne deski powinny być naprawione, pęknięcia w betonie powinny być wypełnione. Przeczytać wszystkie warunki zawarte w instrukcji układania.

 • Parquetvinyl wymaga montażu pływającego i musi być w stanie przesuwać się w pomieszczeniu. Oczywiście jest to ledwo zauważalne. Należy zawsze zostawiać 8 mm wolnej przestrzeni na obwodzie pomieszczenia. Tę przestrzeń zakryją listwy przypodłogowe. W niektórych miejscach, np. wokół muszli klozetowej, nie da się zamontować listew przypodłogowych. W takich przypadkach szczeliny należy wypełnić elastycznym silikonem. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Tak, to jest możliwe! Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami montażu systemu. Najbardziej odpowiedni jest system z czujnikami we wnętrzu i w podłodze. Podczas ustawiania termostatu należy uwzględnić zarówno temperaturę otoczenia, jak i temperaturę powierzchni. Jest to związane z możliwością kondensacji. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

  Więcej na temat tego pytania
 • Dla Parquetvinyl zalecamy kółka do krzeseł biurowych odpowiednie do twardych podłóg. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie kółek. W kółka mogą się wbijać drobinki piasku, które powodują zarysowania. Ponieważ jest to częsty problem, zalecamy używanie mat pod krzesła biurowe. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Nie! Parquetvinyl ma solidny system zatrzaskowy i nie powinien być kładziony na klej. Instrukcję instalacji można pobrać tutaj.

 • Tak! Podłoże powinno być stabilne, płaskie i oczyszczone z kurzu. Jeśli płyty OSB są dobrze zamocowane, nie będzie żadnych problemów. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Najpierw zamontuj wyposażenie kuchni, a następnie ułóż wokół niego podłogę. Parquetvinyl wymaga montażu pływającego i ta cecha powinna zostać zachowana. Ciężki sprzęt spowodowałby unieruchomienie podłogi. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Chociaż Parquetvinyl można układać na podłożu z ogrzewaniem podłogowym, należy oczywiście pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi systemu grzewczego. Ważne jest również, aby temperatura powierzchni nigdy nie przekraczała 28°C i była równomierna na całej powierzchni. Czy jest to system elektryczny czy z przewodami ciepłej wody? To również odgrywa ważną rolę. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne informacje! Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • W większości przypadków Parquetvinyl można układać na istniejącej podłodze. Podłoże powinno być stabilne, płaskie i czyste. Wszelkie nierówności lub głębokie spoiny należy najpierw wyrównać. Podłoże nie powinno uginać się pod naciskiem, jak na przykład wykładzina dywanowa. W przypadku montażu Parquetvinyl na drewnianej podłodze należy najpierw dobrze zamocować luźne deski. Parquetvinyl nie powinien być układany na podłogach pływających takich jak laminat — ta podłoga wymaga solidnego podłoża. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Wszystkie instrukcje i film dotyczący układania Parquetvinyl można znaleźć tutaj.

 • Wszystkie kolekcje mają już zintegrowany podkład. Oznacza to, że nie jest wymagany osobny podkład — w zasadzie, to nie wolno go wtedy stosować. Sam montaż będzie znacznie szybszy. Jednak główną zaletą jest to, że podłoże zmniejszy hałas związany z chodzeniem.

 • Oczywiście! W nowym budynku zalecamy najpierw montaż kuchni, a następnie podłogi. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Oczywiście! Parquetvinyl jest w 100% wodoodporny i nadaje się do łazienek. Dzieci mogą swobodnie szaleć. Wystarczy pamiętać o tym, by wytrzeć podłogę do sucha w ciągu 24 godzin. Stojąca woda może przedostawać się przez spoiny i powodować problemy (pleśń, nieprzyjemne zapachy itp.) Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Nie. Wykładzinę dywanową należy najpierw usunąć. Następnie podłoże należy wyrównać i usunąć z niego wszelkie pozostałości kleju, kurz itp. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Między podłogą a ścianą należy zawsze zostawiać szczeliny dylatacyjne o szerokości 8 mm. Nie jest to konieczne na stykach z innymi pomieszczeniami. Parquetvinyl można układać w sposób ciągły na powierzchniach do 400 m² i w ciągach do 20 metrów bieżących. Przeczytać wszystkie warunki zawarte w instrukcji układania.

 • Wykonanie podłogi winylowej bez plastyfikatorów nie jest niestety możliwe. Ale obiecujemy Ci, że nie zawiera ftalanów ani szkodliwych plastyfikatorów. Dzięki temu emisja lotnych związków organicznych jest minimalna - czytaj ponad stukrotnie niższa od progu europejskiego - a jakość powietrza w pomieszczeniu optymalna.

  Czy wiesz, że parkiet posiada etykietę A+?
  Czy parkiet jest również zgodny z REACH?

 • Tak, to prawda! Guma może zawierać substancje, które reagują z winylem i powodują nieodwracalne zmiany koloru. Dlatego trzeba uważać na gumowe koła wózków, rowerów itp. Zalecamy również stosowanie wycieraczek do drzwi bez gumowych podkładek.

 • Jest w 100% wodoodporny, łatwy w montażu, nie wymaga skomplikowanej konserwacji i może być układany bez profili na dużych powierzchniach (do 400 m²). Nie wymaga aklimatyzacji, nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń, zapewnia doskonałą izolację akustyczną, niską emisję LZO*,... (*LZO = emisja lotnych związków organicznych, które mogą wpływać na zdrowy klimat w domu)

 • Klasa ścieralności odnosi się do ogólnego systemu klasyfikacji wykładzin dywanowych, winylowych, laminowanych i parkietu, który stosuje się, aby opisać rodzaj środowiska, w którym podłoga może być używana. Na przykład klasa 32 jest odpowiednia do użytku domowego i nieintensywnego użytku komercyjnego, klasa 33 do użytku domowego lub intensywnego użytku komercyjnego, a klasa 34 do użytku domowego lub bardzo intensywnego użytku komercyjnego.

  Więcej na temat tego pytania
 • Parquetvinyl ma zaledwie 4-7,5 mm grubości ze zintegrowanym podkładem. Oznacza to, że Parquetvinyl można układać na istniejącej podłodze bez konieczności modyfikacji drzwi. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących instalacji Parquetvinyl.

 • Pod niezwykle realistycznymi dekorami kryje się nowoczesna technologia. Czy wiesz, że podłoga marki Parquetvinyl składa się w 70% z kamienia wapiennego i zmieszanego z około 25% pvc? Podczas procesu produkcji poszczególne warstwy są prasowane razem, tworząc mocną, cienką płytę. Nie został tu zastosowany żaden klej. Tekstura powierzchni jest zaskakująco prawdziwa! Niektóre kolekcje mają synchroniczną strukturę drewna. Jeżeli zauważysz elementy lub słoje drewna w dekorze, możesz to poczuć dokładnie w tym samym miejscu. System zatrzaskowy Parquetvinyl jest uważany za najprostszy system zatrzaskowy na rynku. Pozwala na łatwą i szybką instalację oraz tworzy gwarantowaną wodoszczelność. Większość kolekcji posiada zintegrowany podkład IXPE. Ma to same zalety: drobne nierówności zostają zneutralizowane, montaż jest łatwiejszy, poprawia się izolacja akustyczna i powstają duże oszczędności.

  Więcej na temat tego pytania
 • Parquetvinyl i laminat mają zupełnie inny skład.  Parquetvinyl zawiera do 70% kamienia wapiennego, około 29% proszku PVC i mniej niż 1% dodatków i pigmentów.  Laminat, z drugiej strony, ma ciało z prasowanych włókien drzewnych. Małe podsumowanie zalet, jakie ma Parquetvinyl w porównaniu ze zwykłymi podłogami laminowanymi: 100% wodoodporność, możliwość zastosowania dużych powierzchni bez profili (do 400m²), nie wymaga aklimatyzacji, nadaje się do każdego pomieszczenia, dobrze wypada pod względem akustycznym, niska emisja lotnych związków organicznych.

 • Chociaż Parquetvinyl wygląda jak prawdziwy parkiet, w ogóle nie zawiera drewna. Ma unikalny skład i zawiera do 70% wapienia. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały, wodoodporny i nadaje się do każdego pomieszczenia. Chociaż parkiet jest produktem całkowicie naturalnym, co nadaje mu wyjątkowy charakter, ma pewne ograniczenia — nie jest wodoodporny, wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych i jest droższy.

 • W przeciwieństwie do zwykłego winylu, Parquetvinyl w zasadzie nie jest wrażliwy na ciepło i bezpośrednie światło słoneczne. Jest też dużo bardziej stabilny. Ponadto Parquetvinyl nie zawiera plastyfikatorów, dzięki czemu nie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu.