Historia wnętrza opowiedziana przez Lore

Bart i Lore potrafią poradzić sobie ze wszystkim. W ciągu jednego roku wyremontowali dom, Bart trenował do zawodów Iron Man, a Lore otworzyła drugą praktykę. Teraz czerpią korzyści z tego trudnego okresu: po ciężkim dniu w pracy tutaj mogą naprawdę odpocząć. Obejrzyj wnętrze ich pełnego światła domu, położonego wśród zieleni...

Yukon Mistral Jodełka

Psycholog dziecięcy Lore podążyła za miłością i zamieniła rodzinne miasto Brasschaat na rustykalne Essen, na granicy z Holandią. Mieszka tutaj razem ze swoim partnerem Bartem, triatlonistą i trenerem sportowym, oraz psem Nura w ich świeżo wyremontowanym domu. „Przestrzeń na praktykę i piękny widok były naszymi jedynymi wymaganiami, gdy szukaliśmy własnego domu” – mówi Lore. Znaleźli je w wolnostojacym domu, który jest skąpany w świetle i oferuje widok na pola.

 

Lore i Bart podpisali akt własności domu pod koniec 2020 roku i natychmiast wprowadzili się do niego. Mimo że dom nie wyglądał tak jak teraz: był ciemny, było w nim dużo małych pokoi, staromodna podłoga wyłożona płytkami… Dzięki kilku sprytnym zmianom mogą teraz optymalnie cieszyć się pięknym światłem i otwartą przestrzenią. „Zburzyliśmy kilka ścian i w całym domu położyliśmy podłogę Parquetvinyl. Na parterze i na piętrze. Dzięki temu nasz dom wygląda na dużo większy”.

Podczas poszukiwań pięknej, naturalnej podłogi w jodełkę para natknęła się na Parquetvinyl. Lore: „Zasięgnęliśmy porady w firmie GUVA w Essen, gdzie pokazano nam różne opcje. Pod względem struktury drewna, rozmiaru i koloru desek Yukon Mistral okazał się naszym faworytem!” Decydującym czynnikiem był dla nich również fakt, że Parquetvinyl nie wymaga dodatkowego podkładu, ponieważ jest zintegrowany z podkładem w postaci deski. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, chcieli również kupić podłogę, którą mogliby umieścić na istniejących płytkach.

 

Lore: „Nawet nie braliśmy pod uwagę parkietu. Zdecydowanie postawiliśmy na wygodę i każdego dnia jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru Parquetvinyl. Nie musimy się martwić, gdy podczas podlewania roślin rozlejemy wodę lub gdy przewróci się kieliszek wina. Zabrudzenia po gotowaniu można łatwo wyczyścić. Sierść Nury jest również ledwo zauważalna ze względu na wzór na deskach”.

Lore i Bart położyli Parquetvinyl także w górnej części domu. Tutaj wybrali zwykłe deski o tym samym kolorze i strukturze, co deski na dole”. Podłoga została zamontowana na istniejącym podkładzie na całej powierzchni: od przedpokoju po sypialnie, garderobę i łazienkę. Lore: „Nie szukaliśmy podłogi o wyglądzie drewna do łazienki, ale ciepło – zarówno pod względem uczucia pod stopami, jak i wyglądu – jest teraz dużym plusem. Łazienka stała się przytulna i wodoodporna. Dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliśmy”.

Lore zawodowo zajmuje się zdrowiem psychicznym, co przenika do jej życia prywatnego. Niemal każdy dzień rozpoczyna od ćwiczeń: pół godziny jogi lub spacer z psem. Lore: „Każdego ranka znajduję też czas na „prowadzenie dziennika”. Zapisanie kilku myśli pomaga na chwilę ochłonąć z emocji.”

Lore i Bart mają napięte harmonogramy, ale kiedy wracają do domu, łatwo jest im zapomnieć o pracy i całkowicie się zrelaksować. W swoim przytulnym i ciepłym domu mogą żyć pełnią życia. Tutaj mogą naprawdę odpocząć.

Dzięki za gościnę, Lore i Bart!
Powrót do przeglądu